יח״צ – החלטתם ללכת על זה, אבל איך תבחרו משרד?

יח״צ

תקופת הקורונה מחייבת, אצל חלקנו, צמצום בהוצאות השיווקיות. מנגד, אנחנו חייבים להיות במודעות הלקוחות כל הזמן על מנת להמשיך ולייצר הכנסות. יח״צ הם אופציה טובה כדי להיכנס לתקשורת המיינסטרימית בעלויות נמוכות משמעותית.

כשתחליטו לבחור משרד, תגלו שיש לא מעט ולכל משרד התמחויות שונות. אז איך בכל זאת בוחרים משרד טוב? יש כמה פרמטרים שכדאי לכם לבחון:

ניסיון

הפרמטר הראשון בעיני לבחירת משרד הוא ניסיון. כלומר, האם יש לאיש היח״צ שלכם ניסיון רחב במגוון תחומים ולא התמחות בפרמטר אחד.

בגדול, בעולם יחסי הציבור יש 2 פרדיגמות. הראשונה טוענת שעדיף להתמחות בתחום תקשורתי אחד (קולינריה, משפט, תרבות וכד’). השנייה מעדיפה מגוון רחב יותר:

  • איש יח”צ שעבד עם מגוון רחב יותר של לקוחות, יכיר טוב יותר את הכתבים ואת כלי התקשורת הנישתיים. כך יוכל להתאים את הידיעות השונות של הלקוח למדורים השונים.
  • ניסיון של מגוון לקוחות יכול לסייע ביצירת כתבות רוחב בהיבטים כלכליים, משפטיים, לייף סטייל וכד’.

לכן, כבר בשלב שיחת הטלפון, כדאי לברר האם איש היח”צ טיפל בלקוחות בעולם תוכן דומה לשלכם.

לאורך תקופת העבודה המשותפת בין איש היח”צ ללקוח, אין ללקוח תמיד ידיעות שוטפות לספק. לכן, צריך לבחון האם איש היח”צ יודע מה לעשות במצבים בהם נדרש “להמציא” אייטמים? זו לא בושה לשאול אותו מה הוא עשה במקרים כאלה. אתם תרצו לדעת שהוא התנסה ב”תקופות יובש” (דוגמאות לכך במאמר שכתבתי אודות יציאה מהסגר הראשון).

אמון

איש היח”צ חשוף פעמים רבות לסודות ולמהלכים עתידיים משמעותיים של לקוחותיו, כמו גם במצבי משברים תקשורתיים.

  • וודאו שאתם יכולים לסמוך על איש היח״צ שעומד מולכם – ע״י המלצות או ״קבלות״ מקצועיות שיכול להציג.
  • האמון גם צריך להיות ברמת הציפיות. כלומר, האם איש היח”צ יגיד לכם את האמת לגבי רעיון כזה או אחר? האם יסביר לכם מה התהליך ומה סיכוייו להצליח? אם הוא מבטיח לכם פרסום  ב”חדשות 12″ על כל ידיעה? כי אם כן, יש חשש שהוא מוליך אתכם שולל. 

התמדה

אתם עסוקים בניהול העסק – פגישות, ישיבות וכד’. על איש היח״צ על המשמר.

  • לבקש מכם חוות דעת על אירוע אקטואלי שעומד על סדר היום הציבורי, לתזכר אתכם לעבור על הטקסט שנשלח ובמידת הצורך להרים דגל אדום כשדברים לא מתבצעים.
  • נסו להבין מאיש היח”צ איך הוא עובד ומתנהל מול לקוחותיו? כמה לקוחות יש לו חוץ מכם, האם יהיה לו זמן עבורכם?

לסיכום, בחירת משרד יח״צ היא מהלך רציני עבור עסק. הוא אמור להוציא אתכם לאור. לכן, חשוב שתסמכו עליו ושמנגד – הוא יידע מה לעשות איתכם מדי חודש בחודשו. לכן, אל תתביישו לשאול הכל ולקבל מקסימום מידע. מידע זה יסייע לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם. 

פורסם במקור בallmarketing

לשיחת ייעוץ וניתוח תקשורתי של העסק

אהבתם? מוזמנים לשתף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רוצה להשאיר פרטים ונחזור אליך?

דילוג לתוכן